x
  

Duben 2007

Cold Case

27. dubna 2007 v 19:59 | pandicka2005 |  Odložené případy
Cold Case

Žánr
detektivní
Tvůrci
Meredith Stiehm


Hlavní role
Kathryn Morris
Danny Pino
John Finn
Jeremy Ratchford
Thom Barry
Tracie Thoms


Země původu
USA

Odložené případy je americký detektivní seriál odehrávající se ve Filadelfii. První epizoda byla uvedena v září 2003 na CBS. V České republice ho vysílá TV Nova.

V tomto seriálu se speciální jednotka z oddělení vražd Filadelfského policejního úřadu zabývá řešením často velmi starých případů z minulosti, které byly z nějakého důvodu odloženy.

Každá epizoda začíná záběrem do minulosti (flashbackem), ve kterém můžeme vidět člověka (budoucí oběť) v posledních dnech či hodinách jeho života. Následuje záběr na již mrtvé tělo oběti. Divák se tedy hned na začátku nedozví, jakým způsobem a proč člověk zemřel nebo kdo ho zavraždil. Poté se děj přesune do současnosti, kde se odloženého případu ujme již zmiňovaná jednotka a začne ho vraždu vyšetřovat. Většinou na popud nějakého nově objeveného důkazu. Během výpovědí podezřelých se znovu objevují flashbacky, takže většinu postav musí hrát dva herci (postavu ze součanosti a z flashbacku).

Vyšetřování někdy zkomplikuje zjištění, že možný svědek nebo pachatel je už po smrti. Každá epizoda, až na jednu výjimku (II. řada, epizoda 9 "Lovec myšlenek" (Mind Hunters)), skončí úspěšným vyřešením odloženého případu. Na konci se také vždy a chvíli objeví před zraky nějakého detektiva v dálce "duch" oběti, která je jakoby ráda za vyřešení okolností své smrti.

Úvodní písní je Nara od skupiny E. S. Posthumus. V každé epizodě se objeví přibližně šest různých písní (většinou dobře známých), které jsou nějakým způsobem spjaty s obdobím, kdy došlo k právě vyšetřované vraždě. Seriálová hudba tak pokrývá téměř všechny hudební styly 20. století.

Herci
  • Det. Lilly Rush hraje Kathryn Morris
  • Det. Scotty Valens hraje Danny Pino (Lilly partner)
  • Lt. John Stillman hraje John Finn (Lilly šéf )
  • Det. Will Jeffries hraje Thom Barry
  • Det. Nick Vera hraje Jeremy Ratchford
  • Det. Kat Miller hraje Tracie Thoms (Sezóna 3-)
  • Det. Chris Lassing hraje Justin Chambers (Epizoda 1-4)
Postavy

Lilly Rush-detektiv Lilly Rush - Hlavní postava seriálu. Vyrůstala v nefunkční rodině, kde byla matka alkoholička a otec je opustil. V 10 letech byla brutálně přepadena a zmlácena, když jí matka poslala v noci na nákup; zkoušela se bránit, ale násilník byl silnější. Má mladší sestru Chris, která se pohybuje na mezích zákona, což je pro Lilly nepřípustné, a navíc jí těsně před svatbou svedla snoubence. Matka je čtyřikrát rozvedená a chce se znovu vdát. Tyto rodinné problémy jsou možnou příčinnou jejího neštěstí v lásce. Při vyšetřování si dává fotku oběti na noční stolek.

Scotty Valens-detektiv Scotty Valens - Je hispánského původu (otec Kubánec, matka Portoričanka). Dříve pracoval v protidrogovém oddělení. Jeho život zasáhla smrt duševně nemocné přítelkyně Elisy, kterou nalezli v řece. Scotty je přesvědčen, že to nebyla náhoda, ale nejsou důkazy. Dokonce je kvůli depresím načas propuštěn ze služby. Později se zamiluje do Lillyiny sestry, ale ta po obvinění z podvodu zmizí.

John Stillman-poručík John Stillman - Nadřízený oddělení. Je veterán z války ve Vietnamu. Jeho dcera byla jednou znásilněna a porodila mu vnuka.

Will Jeffries-detektiv Will Jeffries - nejstarší a nejzkušenější člen oddělení. Jeho ženu Mary srazil v roce 1994 kamion, když chtěla vyměnit pneumatiku. Po napadení zástupce státního návladního, protože nezabránil popravě nevinného člověka, mu je přidělena administrativní činnost a musí zůstávat v kanceláři. (I. - IV. řada)

Nick Vera-detektiv Nick Vera - má problémy se svojí ženou Julií, nedaří se jim zplodit dítě a láska se postupně vytrácí. Situace se tak vyhrotí, že se od ní odstěhuje.

Kat Millerová-detektiv Kat Millerová -přestoupila do oddělení vražd z protidrogového. Rozvedená, má malou dceru Veronicu, kterou často hlídá její matka Deana. Ač chce přestat, nemůže se zbavit své kuřácké závislosti.

FotkyCold-Case-tv-24.jpg

Cold-Case-tv-30.jpg

Cold-Case-tv-01.jpg

Cold-Case-tv-02.jpg

Cold-Case-tv-03.jpg

Cold-Case-tv-04.jpg

Cold-Case-tv-05.jpg

Cold-Case-tv-06.jpg

Cold-Case-tv-07.jpg

Cold-Case-tv-08.jpg

Cold-Case-tv-09.jpg

Cold-Case-tv-10.jpg

Cold-Case-tv-11.jpg

Cold-Case-tv-12.jpg

Cold-Case-tv-13.jpg

Cold-Case-tv-15.jpg

Cold-Case-tv-16.jpg

Cold-Case-tv-17.jpg

Cold-Case-tv-18.jpg

Cold-Case-tv-19.jpg

Cold-Case-tv-20.jpg

Cold-Case-tv-21.jpg

Cold-Case-tv-22.jpg

The Pretender-Wallpapers

27. dubna 2007 v 19:13 | pandicka2005 |  Chameleon
Wallpapers

The Pretender-Michael a Andrea a další

6. dubna 2007 v 21:26 | pandicka2005 |  Chameleon
Andrea

..x|Andrea|x..x|série de tof a MonacO

Michael a AndreaMichael,Andrea a James


Richard,Michael,Andrea a PaulMichaelThe Pretender-Promo fotky

6. dubna 2007 v 19:48 | pandicka2005 |  Chameleon
Chameleon

Promo fotkyThe Pretender

3. dubna 2007 v 16:47 | pandicka2005 |  Chameleon
The Pretender - Chameleon


FormátDrama
Producent
Steven Long Mitchell
Craig W. Van Sickle
Herci
Michael T. Weiss
Andrea Parker
Patrick Bauchau
Jon Gries
a další
Země původuUSA
Počet sezon4
Počet epizod86

Hvězda Michael T. Weiss zde hraje Jaroda, genia jehož výjimečná inteligence mu umožňuje zvládnout jakékoli povolání. V USA je vysílán v sobotu a diváci kteří ho sledovali byli převážně muži mezi 18-34 lety.

Děj

Jako "Chameleón" používá Jarod svoje schopnosti na pomoc neprávem potrestaným lidem a zatím je pronásledován agenty tajné společnosti zvané Centrum. Odebrán rodičům jako zázračné dítě okolo roku 1960, Jarod stráví desetiletí osamocený pod laskavým vedením Sydneyho (Patrik Bauchau) psychiatra v Centru, zatímco výzkumný tým prodával Jarodovy služby za nejvyšší nabídku. Jako dospělý utekl Jarod z Centra a nyní používá svoje geniální schopnosti které mu umožňují získat potřebné znalosti a dělat jakoukoli profesi; například doktor, pilot nebo řidič formule 1.

Zatímco on se stále snaží unikat Centru, cílevědomá slečna Parkerová (Andrea Parker) se ho zoufale snaží přivést zpět s pomocí počítačového genia z Centra, Brootse (Jon Gries).
Vždy jeden krok před Centrem Jarod cestuje napříč zemí hledající lidi, kteří potřebují pomoc, a přitom stále zkouší odhalit pravdu o své vlastní totožnosti a temná tajemství skrytá v Centru.

Zajímavosti

"Stejně jako my všichni, Jarod stále hledá kdo je a jak zapadá do tohoto bláznivého světa," říká výkonný producent/tvůrce Steven Long Mitchell.
"V srdci jeho povahy, Jarod je člověk pátrající po pravdě v jeho vlastním životě a ve světě kolem něj, ale skrz oči a srdce je někdo, kdo je stále dětský v mnoha způsobech," říká producent /tvůrce Craig W. Van Sickle.

Postavy

•Jarod(Michael T. Weiss)-Odebrán rodičům v roce 1963, Jarod strávil v izolaci přibližně 30 let v organizaci zvané Centrum. Označen byl jako "Chameleón" protože díky svým schopnostem může zvládnout téměř každou profesi, Jarod se doslova může stát kýmkoli.
Jako dospělý uniká Jarod z Centra a chystá se napravit "špatné správným" zatímco se schovává svým dřívějším dozorcům.
Jarod se stává svobodným.
Vedoucím týmu který ho má dopadnout je agentka Centra, slečna Parkerová. Jarod je zapletený do smrtelné hry na kočku a myš se slečnou Parkerovou. Jako děti byli přátelé a nyní se oba snaží najít odpovědi ke svým minulostem.
Ač nápadný a často provokující slečnu Parkerovu, Jarod udržuje kontakt se Sydneyem, psychiatrem z Centra, ve snaze zjistit kdo jsou jeho rodiče a kým doopravdy je on sám.
Na konci první sezóny se na chvíli setkává se svoji sestrou a matkou do doby než dorazil "likvidační " tým Centra, ale matka s dcerou uprchají. A od této doby je už nikdy neviděl.
Na konci třetí sezóny se shledává se svým otcem. Společně pracovali na osvobození klona Jaroda narozeného v Centru než byli rozděleni dalším "likvidačním" týmem.

•Sydney and Jacob (Patrick Bauchau) -Sydney je psychiatr v Centru. Má v péči programování neobyčejně nadaných dětí a trénuje s nimi různé simulace stejně jako s Jarodem. V této úloze se často stává neúmyslným rodičem.
Sydney má Jaroda rád a chce mu pomoci dosáhnout jeho plného potenciálu ale tento rozvoj možností byl přerušen když Jarod unikl. Sydney ochraňuje Jaroda který je pro něj jako jeho syn.
Sydney byl zodpovědný za péči o Jaroda a teď je členem týmu, který se má pokusit o jeho znovunavrácení do Centra.
Ač u něj cítí pochybnosti, Jarod mu stále důvěřuje protože on zná totožnost jeho rodičů a poskytuje Jarodovy útěchu ve formě rad když má nějaký problém.
Sydneyho dvojče, bratr Jacob, byl v kómatu od dopravní nehody, která se stala během hádky v autě. Jacob přivedl Jaroda do Centra, ale pochyboval o jeho zapojení do výzkumného programu.

•Miss Parker (Andrea Parker) -Vedoucí týmu který má dopadnout Jaroda. Zatímco ho pronásleduje, pátrá také po své vlastní minulosti včetně pravdy o smrti své matky Catherine. Slečna Parkerová věří, že když byla dítě, její matka si vzala život ve výtahu --- ač informace od Jaroda odhalují opak.
Narozeninový dar který ji Jarod dal byla informace o místě kam její matka jezdila na prázdniny (navštívila člověka, který Catherine miloval, a kdo je možná její skutečný otec) v Maine, a uvědomuje si, že stejně jako Jarod, ani ona si nemůže být jistá o tom kdo je jejím pravým otcem.
Jarod pokračuje v zjišťování informací o matce. Následkem toho mu Parkerová řekne, že ho zabije jakmile bude mít k tomu šanci. Ale doposud ji neměla.
Slečna Parkerová má podivný vztah se svým otcem (který možná není její biologický otec) pracujícím v Centru. Je si vědoma svého slabého postoje k němu a zjišťuje, že pozornost není vždy vzájemná. Dozvídá se od Jaroda, že její otec není hoden její důvěry.
Na začátku byl její pracovní vztah se Sydneyem a Brootsem ledový, dokonce povýšený a to díky vyššímu postavení, které zaujímala v Centru. Zdá se že se těší z moci kterou ji dává její věčné přikazování. Jak ale mají pracovat společně, tak se pomalu učí si navzájem důvěřovat a vážit si sebe navzájem.
V posledních dílech druhé série udělala slečna Parkerová několik zajímavých odhalení. První, popsané v tajemných "červených souborech/složkách", je, že byla vychována na Chameleóna. Druhé odhalení, které ji řekl tajemný Mr. Fenigor, je, že Jarodův otec zavraždil její matku.
Na začátku třetí série zjistí pravdu -- Mr. Lyle, opovrhovaný sok kterého vypudil její otec z Centra, je její dvojče. Musí také vydržet manželství jejího otce s Brigitte, stoupenkyní Mr. Lyla.
Zváživší svůj život, slečna Parkerová polevila ve své ostražitosti a zamilovala se do svého souseda Thomase. Plánovala zanechat práci v Centrum a začít nový život s ním v Oregonu, kde byl ale následně surově zavražděn. Důkazy označily za viníka někoho z Centra. Navrací se tedy zpět se vší ostražitostí a touhou po pomstě.

•Broots (Jon Gries)-Broots je expert na počítače, elektroniku a vyhledávání přidělený ke slečně Parkerové na projekt Jarod jehož cílem je dovést Jaroda zpět. Používá svých technických dovedností k odhalení Jarodových stop.
Aktivně pracuje se Sydneyem a slečnou Parkerovou na řešení problému v tajemném Centru. Je rozvedený, má v opatrování dceru Debbie. Ač na něj slečna Parkerová často slovně útočí, on se jí za to "mstí" sem tam nějakou poznámkou a žertíkem.

•Mr. Raines (Richard Marcus)-Pan Raines je temný, na vysoké úrovni činný člověk v centru. Dřívější psychiatr Centra, (známý jako "doktor Billy" ), Doktor William Raines pracoval se Sydneyem na projektu Chameleón až do jeho odvolání.
Pan Raines vedl svoje vlastní experimenty se svým Chameleónem, experimenty s SL-27. Jeho projekt se točil okolo Jarodova bratra Kyla. Dalším z jeho plánu byl učenec Angelo, kterého nabídl jako pomoc v pátrání po Jarodovy. Jak víme Angelo byl úspěšný, ale Jarodovi se nevyrovná. V jedné epizodě uvidíme Rainese a pana Lylea, jak dělají pokusy s dospělým Jarodem předtím než unikl z Centra.
Raines byl vážně popálen během pokusu na dopadnutí Jaroda, když jeho stále přítomný kyslíkový tank byl zasažen kulkou. V třetí sezóně uvidíme jeho úspěchy v klonování Jaroda. Ačkoli klon byl poté osvobozen Jarodem a jeho otcem.
Ve 4 sezóně uvidíme převtělení Rainese, které jak se zdá je velmi podivné, ne-li nemožné.

•Angelo (Paul Dillon)-Angelo je učenec, který jako houba dokáže pohltit osobnost člověka tím že pohltí veškeré informace o něm a tak se trochu stává a chová jako osoba jejíž osobnost "nasál". Žádné oficiální zařazení pro Angela neexistuje. Původně přijel do centra jako mladý hoch pojmenovaný Timmy, ale jeho totožnost zanikla u nervových experimentů vedených Mr. Rainesem v SL-27.
Zapojit ho do projektu Jarod byl nápad pana Rainese. Jeho věrnost je nejistá, ale má veliký přístup k informacím v Centru a prokázal ochotu pomoci Jarodovy.
Jeho nejoblíbenější jídlo je sušenka Cracker Jack.
Angelo má obnovené a skryté soubory z SL-27 a pomohl Jarodovy a jeho bratru Kylovy dostat se dovnitř a ven z centra, dokonce připravil jejich útěk poté co byl Kyle znovu chycen. Angelo možná zná totožnost jejich rodičů

•Mr. Parker (Harve Presnell)-Pan Parker je šéf, předseda rady Centra a otec slečny Parkerové. Jeho žena Catherine Parkerová, zemřela násilnou smrtí; nejspíše to nebyla sebevražda jak to bylo popsáno jeho dceři.
Speciální informace o panu Parkerovy zůstávají tajné ačkoli je známé že pracuje na vysoké úrovni tajných projektů Centra. Udržuje poněkud vzdálený, převážně obchodní vztah se svou dcerou.
Pan Parker si vzal neočekávanou dovolenou a byl nahrazen záhadným panem Lylem. Po boji sil, pan Parker znovu získává své postavení v Centru.
Později to však byl pan Parker kdo přivedl pana Lyla zpět do Centra aby dohlížel ze svého úhlu pohledu nad projektem Jarod. Později bylo odhaleno že pan Lyle je ve skutečnosti bratr - dvojče slečny Parkerové. Ve zběsilém běhu událostí se pan Parker ožení za Brigitte která se ho kdysi pokoušela zabít.
Je to věrná láska nebo dělá Brigitte někomu sluhu? Nebo snad je to pan Parker kdo dělá někomu sluhu? Ve 4 sérii ho nalezneme ještě jednou ve vyhnanství z Centra společně s Brigitte. Tajemný Motumbo který je vyhnal nyní vede Centrum a zdá se, že Centrum se nyní bude ještě nelítostněji hnát za Jarodem. Kolem času narození jejich dítěte se pár znovu objevuje.

Když Brigitte zemřela při porodu, Parker se zdá být neovlivněný touto zřejmou ztrátou. Diváci dostanou pocit, že věděl, že byla do Centra někým nastrčená a tohle hrál je proto aby poté způsobil obrat a zmátl ty, kteří se snažili uchvátit jeho moc v Centru.

•Kyle (Jeffrey Donovan)-Kyle je stejně jako jeho bratr Jarod Chameleón a byl v projektu Chameleón společně s ním. Nyní je držen panem Rainesem v SL-27; v jakési části řady tajných projektů, kde je úkolem stvořit Chameleóna bez jakýchkoli morálních zásad.
Kyle unikl z Centra a unesl ženu která znala jeho rodiče. Byl chycen a poslán do vězení ale unikl o několik let později. Jak Jarod hledá své rodiče, identifikuje Kylea a začíná ho hledat. Když Kyle unese ženu podruhé, Jarod ji zachrání.
"Likvidační " tým chytne Kylea a je u něj naplánována lobotomie, bezpochyby kvůli zničení jeho znalostí o panu Reinesovy a projektu SL-27. Jarod Kylovy pomohl s útěkem z Centra (s Angelovou pomocí), ale Kyle byl zraněný [v epizodě - The Dragon House]. Objeví se později [v epizodě - Red Rock Jarod] zachrání Jaroda od pana Lylea, ale je zabit v konfrontaci s panem Lylem.
Kyle a Jarod také mají mladší sestru, Emilii.

•Mr. Lyle (James Denton)-Pan Lyle je tajemný a mocný člen Centra který převzal povinnosti šéfa Centra během "absence" pana Parkera. Jeho způsoby vedení jsou často nebezpečné a nelítostné. Pan Lyle způsobil Centru problémy když prodával informace a služby Centra Yakuze, japonským zločineckým organizacím.
Zmizel ze dne na den z Centra postřelený slečnou Parkerovou. Předstíral smrt aby se později vrátil a pokusil se dovést Jaroda jako svého zajatce a tím se vyplatit v Centru za svoje činy které spáchal. Jarodův bratr Kyle zemřel v souboji s ním ale pan Lyle znovu vyvázl.

Na chvíli byl pan Lyle volný -- uzdravoval se ze zásahu brokovnicí do ramene. Bylo odhaleno že on je také jedním z osmi Chameleónů z "Red files." (Červené soubory či složky).
Na začátku třetí sezóny se pan Lyle objeví znovu v Centru a my poznáváme jeho pravou totožnost. Je ve skutečnosti dvojčetem slečny Parkerové o kterém se myslelo že při porodu zemřelo.
Uvidíme mnoho důkazů že "nový" Lyle je jen pozlátko. Divák zjistí že je to psychopat. Jeho zájmem jsou asijské ženy na špatné straně zákona.

•Brigitte (Pamela Gidley)-Brigitte je "likvidátor", speciálně cvičený vrah. Byla přidělena na projekt Jarod. Je sokyní slečny Parkerové, a dělá vše, jen aby získala její pravomoci.
Zpočátku vše oznamovala panu Lyleovy ale ve třetí sezóně seriálu se začala čím dál více sbližovat s panem Parkerem a to jak profesionálně tak osobně. Nemá příliš v lásce slečnu Parkerovou ale nikdy se vzájemně nenapadly. Zatímco se často zdá že je Brigitte jen jeden krůček vpřed v pronásledování, podceňuje tak Jarodovu obratnost jako Chameleóna.
V rychlém běhu náhod se vdala za pana Parkera a způsobila tak u slečny Parkerové strach a zděšení.
Diváci mohli vidět její významný pohled který si vyměnila s panem Lylem při obřadu. Teď je v jiném stavu. A je to snad něco více než vztah jen tak na oko?

Foto

The-Pretender-tv-f01.jpg

The-Pretender-tv-f02.jpg

The-Pretender-tv-f03.jpg

The-Pretender-tv-f04.jpg

The-Pretender-tv-f05.jpg

The-Pretender-tv-f06.jpg

The-Pretender-tv-f07.jpg

The-Pretender-tv-f08.jpg

The-Pretender-tv-f09.jpg

The-Pretender-tv-f10.jpg

The-Pretender-tv-f11.jpg

The-Pretender-tv-f12.jpg

The-Pretender-tv-f13.jpg

The-Pretender-tv-f14.jpg

The-Pretender-tv-f15.jpg

The-Pretender-tv-f16.jpg

The-Pretender-tv-f17.jpg

The-Pretender-tv-f18.jpg