x
  

Červen 2007

Komisař Rex

3. června 2007 v 18:45 | pandicka2005 |  Komisař Rex
Komisař Rex


NázevKomissar Rex
PřekladKomisař Rex
Vysílání1994 - 2004
ZeměRakousko
Německo
TvůrciPeter Hajek
Peter Moser
ŽánryKriminální
Akční
Tajemný

Komisař Rex je pohledný a urostlý, pracovitý a šikovný, důsledný a úspěšný pes ( Reginald von Ravenhorst, později Rhett Butler ). Jeho pánem je komisař z vídeňského oddělení vražd Richard Moser (Tobias Moretti ). V seriálu hrál 4 roky a pak se rozhodl skončit. Moser byl zastřelen, a tak se Moretti postavy definitivně zbavil. Novým pánem Rexe se stal Alexander Brandtner ( Gedeon Burkhard ) Sympatického, dnes třicetiletého, herce si Rex vybral sám. Když se rozhodovalo, kdy nahradí jeho pána, pes přišel ke Gedeonovi a bylo rozhodnuto. Pak ale i Gedeon Burkhard ze seriálu odešel a nahradili ho dva noví komisaři: Mark Hoffmann ( Alexander Pschill ) a Niki Herzogová ( Elke Winkes ).Jako poslední byla natočena 11.série. Poslední seriálová dobrodružství se odehrávají v Italské provincii, kam je Rex odeslán k vyšetřování v italsko-rakouském seriálu Návrat komisaře Rexe, což je vlastně devátá řada, která vznikla během minulého roku.

Postavy v Rexovi

Vedle postavy Rexe se v seriálu míhají různí komisaři. Na začátku to byl Richard Moser (Tobias Moretti) se svými asistenty. Komickým Ernstem Stockingerem (Karl Markovics), zvaným "Stocki", který se Rexe tak trochu bál, a Peterem Höllererem (Wolf Bachofner). V roli Rexe můžeme vidět Reginalda von Ravenhorsta, který byl po čase vystřídán Rhettem Buttlerem.
Nejdříve ze seriálu odchází Stocki a na jeho místo nastupuje Christian Böck (Heinz Weixelbraun). Poté dochází k dost razantní změně: Richard Moser umírá při přestřelce se šíleným vrahem v díle nazvaném "Moserova smrt". I samotný Rex tesknil. Ale to by nebyl seriál, aby se vše v dobré neobrátilo. Mosera vystřídal mladý komisař Alex Brandtner (Gedeon Burkhard), na kterého si brzy zvykl jak Rex tak televizní diváci. Brandtner již předtím psa měl a "psí řeč" skvěle ovládal. Spolu s ním nesmíme pozapomenout na jeho dva kolegy: místo Stockingera nastoupil Christian Böck a starý dobrý Höllerer zůstává. S touto partou jsme i nadále prožívali napínavé příběhy při dopadávání zločinců, což Rex i jeho pán zvládají bravurně. Příběhy jsou obohaceny tím, že si Rex a Alex rozumějí beze slov. Ovšem ani on nezůstává věčně a tak se i pán Rexe znovu mění. Tím páníčkem je Marc Hofman (Alexander Pschill). K němu přibývá první ženská hlavní role seriálu, a to půvabná Niki Herzogová (Elke Winkens). Jako třetí je v současné vídeňské mordpartě Fritz Kunz (Martin Weinek). Při výčtu všech hlavních postav nesmíme zapomenout na jedinou stálici seriálu, vedle Rexe samozřejmě. Je to soudní patolog dr. Leo Graf (Gerhard Zemann).

Fotky


Equipe 3