x
  

Únor 2008

CSI Miami

2. února 2008 v 21:21 | pandicka2005 |  Kriminálka Miami
CSI Miami


NámětAnthony E. Zuiker
Carol Mendelsohn
Ann Donahue
HrajíDavid Caruso
Emily Procter
Adam Rodriguez
Jonathan Togo
Rex Linn
Eva LaRue
Megalyn Echikunwoke
Úvodní znělka"Won't Get Fooled Again" (1971) od The Who
Závěrečná znělka"Won't Get Fooled Again" (1971) od The Who
Skladatel(ové)
znělky
Pete Townshend
The Who
Země původuUSA USA
Jazyk(y)anglický

Kriminálka Miami (angl. CSI: Miami) je televizní seriál TV stanice CBS, takzvaný "spin-off" seriálu Kriminálka Las Vegas (CSI: Crime Scene Investigation). S kriminálkou Miami se seznamujeme ve 22. dílu 2. řady ("Cross Jurisdiction" - Konflikt pravomocí) Kriminálky Las Vegas. Tým kriminálky z Las Vegas přijíždí do Miami kvůli vraždě policisty s důležitým umístěním.

Seriál sleduje vyšetřování týmu policejního sboru z Miami, forenzních vědců, kteří odhalují okolnosti pozadí zvláštních a neobvyklých úmrtí a spáchaných zločinů. Kriminálka Miami je produkovaná ve spolupráci s Kanadskou mediální společností Alliance Atlantis. CBS začala 16. května 2007 natáčet šestou sérii, která je od 24. září 2007 vysílána.

Postavy

Horatio Caine
Hraje: David Caruso
Koho hraje: hlavní vyšetřovatel
O postavě: Horatio je jedna z největších osobností v celé sérii CSI. Možná kvůli své autoritě anebo kvůli jeho smyslu pro spravedlnost. Pokud má někdo v týmu potíže, vždy se za něj postaví. Horatio je hlavním vyšetřovatelem a má dlouholeté zkušenosti. V seriálu mu zabili bratra, který byl závislý na drogách.

Calleigh Duquesne
Hraje: Emily Procter
Koho hraje: kriminalista
O postavě: Calleigh je krásná a okouzlující žena, která se v týmu specializuje na balistiku.

Eric Delko
Hraje: Adam Rodriguez
Koho hraje: kriminalista
O postavě: Jeho specializací je potápění a policejní práce pod vodní hladinou. Ví všechno o řekách a močálech na Floride a pozná všechny biologické a fyzikální procesy, které se v nich odehrávají.

Alexx Woods
Hraje: Khandi Alexander
Koho hraje: patoložka
O postavě: Alexx se specializuje na DNA. Většinou zjišťuje příčinu smrti anebo komunikuje s postiženými. Navíc si snad v každém díle povídá s mrtvolama a lituje.

Ryan Wolfe
Hraje: Jonathan Togo
Koho hraje: kriminalista, původně strážník
O postavě: Ryan původně byl strážníkem, do té doby, než si ho najali na vyšetření vraždy Tima Speedla. Vyniká ve vědě a to hlavně v chemii.

Natalia Boa Vista
Hraje: Eva La Rue
Koho hraje: specialistka na DNA
O postavě: Natalia je v CSI nováček, dělá DNA analýzu. Specializuje se na chladné a nebo déle nevyřešené případy

Produkce

Filmování

Seriál se natáčel hlavně v Spojených státech. Exteriéry jsou filmovány především na severní Floridě, v oblasti Miami-Dade - větší část je kvůli levnější produkci a studiovým nákladům natočena v Los Angeles. Záběry na pláž a přístav jsou obvykle natočené v Marina del Rey. Moderní exteriéry policejního ředitelství jsou umístěny v budově FAA Credit Union, poblíž letiště LAX. Interiéry policejní laboratoře jsou nafilmovány ve studiovém komplexu poblíž Manhattanské pláže.

Hudba

Úvodní píseň, podobně jako v ostatních sesterských seriálech, je od hardrockové hudební skupiny The Who. V případě tohoto seriálu jde o píseň "Won't Get Fooled Again", u které slova napsal Pete Townshend a nazpíval ji Roger Daltrey, píseň je na albu z roku 1971, "Who's Next".

Zápletka a styl

Podobně, jako původním seriálu Kriminálka Las Vegas, tak i v seriálu Kriminálka Miami zobrazuje způsob práce týmu forenzních detektivních vědců, kteří slouží v Miamském policejním sboru. Odehrává se v současnosti v oblasti Miami-Dade, přičemž zahrnuje i další oblasti, jako Miami, Kendall, Miami Beach, Coral Gables, Opa-Locka, Key Biscayne a podobně.

Tým kriminalistů vyšetřuje záhadné a zvláštní úmrtí, aby zjistili kdo byl vrahem a kdo byl obětí a jaká byla záminka k vraždě. Taktéž řeší jiné vážné zločiny, jako například znásilnění. V každé epizodě se odehrává a vyšetřuje pouze jeden případ, narozdíl od výše zmíněných sesterských seriálů, ve kterých se rozebírají dva případy v jedné epizodě. Většina postav se vyskytuje ve všech třech seriálech.

Fotky