x
  

Duben 2008

Crossing Jordan

18. dubna 2008 v 21:14 | pandicka2005 |  Seriál
Crossing Jordan


FormátKriminální drama
ScénářTim Kring
Hrají


Jill Hennessy
Miguel Ferrer
Ravi Kapoor
Kathryn Hahn
Steve Valentine
Jerry O'Connell
Země původuUnited States
Počet sezón
Seriál běžel
6
24.září 2001 -16.květen 2007
Počet
epizod
117


Crossing Jordan je americký kriminální seriál z prostředí soudního lékařství. Seriál je plný záhad, napětí a také romantiky.

Seriál napsal Tim Kring. Název Crossing Jordan odkazuje na biblickou metaforu starověkých Židů, kteří přešli řeku Jordán (They were crossing the Jordan river.). Tato metafora bývá často využívána v písních a spirituálních gospelech o smrti a posmrtném životě.

Popis seriálu

Jordan pracuje s nadšeným týmem profesionálů, vedeným soudním lékařem Garrettem Macym. Často však přesahuje svoje pravomoci a pracovní úkoly tím, že se všemi způsoby snaží vyřešit kriminální případy, které přináší život velkoměsta. V hlavní roli doktorky Jordan uvidíme Jill Hennessyovou.

Děj

Doktorka Jordan se vrací do Bostonu na své původní místo soudní lékařky.Kdysi musela tuto práci opustit kvůli tomu, že při pracovní diskusi napadla svého kolegu. Doktor Garrett Macy přijal Jordan
zpět, protože si je dobře vědom jejích profesionálních schopností. Jordan to však svému nadřízenému nijak neusnadňuje. Je totiž výbušná a ráda si dělá věci po svém. Ačkoli má Jordan pracovat jako soudní lékařka a její práce má začít a skončit ohledáváním zemřelých, neubrání se doktorka nutkání pátrat po pachatelích trestných činů.
Seriál přináší také obrázek Jordaniných spolupracovníků, členů bostonského soudního lékařství a policejních vyšetřovatelů.

Triky v seriálu

Během prvních dvou sérií nám filmaři ukazují triky, které využívají Jordan a její otec, policejní vyšetřovatel v důchodu (hraje ho Ken Howard), pro vyšetření trestných činů. Je to hra, při které si oba dva přehrávají všechny možné okamžiky, které mohly vést až k trestnému činu. Jordan se při tom stylizuje do role oběti, která se ocitla na místě budoucího neštěstí, a má tak možnost podívat se na všechny aspekty trestného činu jako jeho přímý účastník.

Postavy

  • Dr. Jordan Cavanaugh (Jill Hennessy)
  • Dr. Garret Macy (Miguel Ferrer)
  • Mahesh "Bug" Vijayaraghavensatyanaryanamurthy (Mahesh Vijay) (Ravi Kapoor)
  • Lily Lebowski (Kathryn Hahn)
  • Nigel Townsend (Steve Valentine)
  • Detective Woody Hoyt (Jerry O'Connell)

Fotky